Näyttelykalenteri

13.12.2013 Helsinki KV, HeW-13

14.12.2013 Helsinki KV, PMV-13

15.12.2013 Helsinki KV, V-13

 

11.01.2014 Kajaani, KV

12.01.2014 Lahti, R

19.01.2014 Turku, KV

01.02.2014 Joensuu, R

15.02.2014 Pello, R

16.02.2014 Tuusniemi, R

23.02.1014 Jyväskylä, KV

09.03.2014 Eno, R

29.03.2014 Kemijärvi, R

12.04.2014 Kankaanpää, R

21.04.2014 Imatra, KV

26.04.2014 Lahti, KV

27.04.2014 Vaasa, KV

03.05.2014 Mikkeli, R

03.05.2014 Tampere, KV

04.05.2014 Harjavalta, R

10.05.2014 Hamina, KV

11.05.2014 Helsinki, KV

17.05.2014 Oulu, R

17.05.2014 Rauma, K

17.05.2014 Helsinki, E

17.05.2014 Joensuu, KV

18.05.2014 Joensuu, K

18.05.2014 Oulu, KV

18.05.2014 Riihimäki, R

24.05.2014 Järvenpää, K

24.05.2014 Tuuri, K

24.05.2014 Oulainen, R

24.05.2014 Puumala, R

07.06.2014 Mänttä-Vilppula, R

08.06.2014 Helsinki, R

08.06.2014 Lahti, R

14.06.2014 Pöytyä, K

15.06.2014 Kotka, KV

22.06.2014 Rovaniemi, KV

28.06.2014 Nakkila, KV

29.06.2014 Forssa, K

06.07.2014 Juva, K

06.07.2014 Karjaa, K

12.07.2014 Oulu, KV

13.07.2014 Kokkola, KV

19.07.2014 Mäntsälä, K

19.07.2014 Ristiina, K

20.07.2014 Kemi, KV

26.07.2014 Helsinki, K

27.07.2014 Saarijärvi, K

01.08.2014 Kuopio, KV

02.08.2014 Kuopio, KV

03.08.2014 Kuopio, KV

03.08.2014 Siikajoki, R

07.08.2014 Hyvinkää, E
Specialty Show

08.08.2014 Helsinki, MV 2014

16.08.2014 Valkeakoski, K

17.08.2014 Kuhmo, R

17.08.2014 Raisio, K

23.08.2014 Ikaalinen, R

Ilmoittautuminen 23.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira ja isosveitsinpaimenkoira: Satu Ylä-Mononen
appenzellinpaimenkoira: Maija Mäkinen
entlebuchinpaimenkoira: Harto Stockmari

23.08.2014 Kouvola, K

Ilmoittautuminen 23.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Vincenzo Parmiciano, Italia
muut sennenkoirat: Anita Al-Bachy

23.08.2014 Nokia, R

Ilmoittautuminen 23.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira ja entlebuchinpaimenkoira: Marjo Järventölä
appenzellinpaimenkoira: Jari Laakso
isosveitsinpaimenkoira: Juha Putkonen

23.08.2014 Rovaniemi, R

Ilmoittautuminen 21.07./25.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira ja entlebuchinpaimenkoira: Irina Poletaeva
isosveitsinpaimenkoira: Karl P. Reisinger, Itävalta

24.08.2014 Heinola, K

Ilmoittautuminen 23.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Reia Leikola-Waldén

31.08.2014 Tervakoski, KV

Ilmoittautuminen 18.06./22.07.2014 mennessä.
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira, berninpaimenkoira ja entlebuchinpaimenkoira: Christiane Lafay, Ranska
isosveitsinpaimenkoira: Yvonne Brink, Ruotsi

07.09.2014 Helsinki, K

Ilmoittautuminen 21.07./04.08./07.08. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Monica Blaha, Itävalta

07.09.2014 Kihniö, R

Ilmoittautuminen 04.08./15.08./20.08. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira ja entlebuchinpaimenkoira: Hannele Jokisilta
appenzellinpaimenkoira ja isosveitsinpaimenkoira: Maija Mäkinen

07.09.2014 Raisio, R

Ilmoittautuminen 06.08.2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Marja Talvitie

14.09.2014 Porvoo, K

Ilmoittautuminen 21.07./11.08./14.08. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Elena Ruskovaara

28.09.2014 Eckerö, KV

Ilmoittautuminen 04.08./25.08.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Paul Lawless, Irlanti
muut sennenkoirat: Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi

05.10.2014 Tuulos, R

Ilmoittautuminen 03.09.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Kristin Kerem, Viro
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira: Lilian Pajulaid, Viro
isosveitsinpaimenkoira: Helin Tenson

26.10.2014 Seinäjoki, KV

Ilmoittautuminen 25.08./24.09.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Charlotta Mellin, Ruotsi
muut sennenkoirat: Paavo Mattila

08.11.2014 Jyväskylä, KV

Ilmoittautuminen 30.09./06.10./15.10. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Colin Reed, Iso-Britannia
muut sennenkoirat: Barbara Müller, Sveitsi

06.12.2014 Helsinki Winner 2014, KV

Ilmoittautuminen 30.09./27.10./04.11. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Jan De Gids, Alankomaat

07.12.2014 Helsinki, Voittaja 2014, KV

Ilmoittautuminen 30.09./27.10./04.11. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Elena Ruskovaara