Näyttelykalenteri

11.01.2014 Kajaani, KV

12.01.2014 Lahti, R

19.01.2014 Turku, KV

01.02.2014 Joensuu, R

15.02.2014 Pello, R

16.02.2014 Tuusniemi, R

23.02.1014 Jyväskylä, KV

09.03.2014 Eno, R

29.03.2014 Kemijärvi, R

12.04.2014 Kankaanpää, R

21.04.2014 Imatra, KV

26.04.2014 Lahti, KV

27.04.2014 Vaasa, KV

03.05.2014 Mikkeli, R

03.05.2014 Tampere, KV

04.05.2014 Harjavalta, R

10.05.2014 Hamina, KV

11.05.2014 Helsinki, KV

17.05.2014 Oulu, R

17.05.2014 Rauma, K

17.05.2014 Helsinki, E

17.05.2014 Joensuu, KV

18.05.2014 Joensuu, K

18.05.2014 Oulu, KV

18.05.2014 Riihimäki, R

24.05.2014 Järvenpää, K

24.05.2014 Tuuri, K

24.05.2014 Oulainen, R

24.05.2014 Puumala, R

07.06.2014 Mänttä-Vilppula, R

08.06.2014 Helsinki, R

08.06.2014 Lahti, R

14.06.2014 Pöytyä, K

15.06.2014 Kotka, KV

22.06.2014 Rovaniemi, KV

28.06.2014 Nakkila, KV

29.06.2014 Forssa, K

06.07.2014 Juva, K

06.07.2014 Karjaa, K

12.07.2014 Oulu, KV

13.07.2014 Kokkola, KV

19.07.2014 Mäntsälä, K

19.07.2014 Ristiina, K

20.07.2014 Kemi, KV

26.07.2014 Helsinki, K

27.07.2014 Saarijärvi, K

01.08.2014 Kuopio, KV

02.08.2014 Kuopio, KV

03.08.2014 Kuopio, KV

03.08.2014 Siikajoki, R

07.08.2014 Hyvinkää, E
Specialty Show

08.08.2014 Helsinki, MV 2014

16.08.2014 Valkeakoski, K

17.08.2014 Kuhmo, R

17.08.2014 Raisio, K

23.08.2014 Ikaalinen, R

23.08.2014 Kouvola, K

23.08.2014 Nokia, R

23.08.2014 Rovaniemi, R

24.08.2014 Heinola, K

31.08.2014 Tervakoski, KV

07.09.2014 Helsinki, K

07.09.2014 Kihniö, R

07.09.2014 Raisio, R

14.09.2014 Porvoo, K

28.09.2014 Eckerö, KV

05.10.2014 Tuulos, R

26.10.2014 Seinäjoki, KV

08.11.2014 Jyväskylä, KV

06.12.2014 Helsinki Winner 2014, KV

Ilmoittautuminen 30.09./27.10./04.11. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Jan De Gids, Alankomaat

07.12.2014 Helsinki, Voittaja 2014, KV

Ilmoittautuminen 30.09./27.10./04.11. (vain internetin kautta) 2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Elena Ruskovaara

10.01.2015 Kajaani, KV

Ilmoittautuminen 25.11./09.12.2014 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Waldemar Mrowiec, Puola

11.01.2015 Lahti, R

Ilmoittautuminen 31.10./14.12.2014 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Rune Fagerström
muut sennenkoirat: Hannele Jokisilta

25.01.2015 Turku, KV

Ilmoittautuminen 27.11./18.12.2014 mennessä
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Eva Eriksson, Ruotsi

21.02.2015 Tuusniemi, R

Ilmoittautuminen 26.01.2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Maret Kärdi, Viro

21.03.2015 Lahti, KV

Ilmoittautuminen 26.01./16.02./20.02. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Kim Haddon, Australia
muut sennenkoirat: Taina Nygård

29.03.2015 Turku, KV

Ilmoittautuminen 15.05./28.02.2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Katharina Schweizer, Sveitsi

05.04.2015 Imatra, K

Ilmoittautuminen 06.03./13.03. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Irina Poletaeva
muut sennenkoirat: Jens Utke Ramsing, Tanska

19.04.2015 Outokumpu, R

Ilmoittautuminen 18.02./18.03.2015 mennessä.
Tuomarit:
appenzellinpaimenkoira ja berninpaimenkoira: Tanya Ahlman-Stockmari
entlebuchinpaimenkoira: Saija Juutilainen
isosveitsinpaimenkoira: Annamaria Tarjan, Unkari

03.05.2015 Tampere, KV

Ilmoittautuminen 25.05./30.03./05.04. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Friederike Kappacher, Itävalta
muut sennenkoirat: Gabriela Höllbacher, Itävalta

10.05.2015 Lahti, R

Ilmoittautuminen 26.01./10.04./14.04. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Jorgen Hindse, Tanska

16.05.2015 Rauma, K

Ilmoittautuminen 22.03./12.04./17.04. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Joe Lobb, Kanada
muut sennenkoirat: Gabriela Ridarcikova, Slovakia

16.05.2015 Ruovesi, R

Ilmoittautuminen 15.04./02.05.2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Hannele Jokisilta

31.05.2015 Mänttä-Vilppula, K

Ilmoittautuminen 24.04./29.04. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Paavo Mattila

11.07.2015 Oulu, KV

Ilmoittautuminen 14.05./11.06.2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira ja isosveitsinpaimenkoira: Elena Ruskovcaara
appenzellinpaimenkoira: Shamil Abramikov, Venäjä
entlebuchinpaimenkoira: Antonio Di Lorenzo, Norja

12.07.2015 Oulu, KV

Ilmoittautuminen 14.05./11.06.2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Igor Vyguzov, Venäjä
appenzellinpaimenkoira: Yolanda Nagler Magal, Israel
entlebuchinpaimenkoira ja isosveitsinpaimenkoira: Carsten Birk, Tanska

25.07.2015 Helsinki, KV

Ilmoittautuminen 08.06./01.07./06.07. (vain internetin kautta) 2015 mennessä.
Tuomarit:
berninpaimenkoira: Jeff Horswell
muut sennenkoirat: Rune Fagerström

01.08.2015 Iisalmi, KV

Ilmoittautuminen 01.06./01.07.2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Pirjo Aaltonen

16.08.2015 Kotka, KV

Ilmoittautuminen 19.07./26.07.2015 mennessä.
Tuomarit:
kaikki sennenkoirat: Maite Gonzalbo, Espanja